Blog

Akustik Kumaş Panel

Akustik Kumaş Panel

Akustik kumaş panel, duvar panelin ön yüzeyinde darbeye dayanıklı akustik ses emici kumaş ile kaplıdır. Panellerin iç malmzemesi kumaş kaplı camyünü ve kumaş kaplı taşyünüdür. Panelin arka tarafına cam tülü kaplanmaktadır. Akustik ses yalıtımı ve dekoratif olmasını sağlamak amacı ile daha çok duvarlarda kullanılmaktadır. İstenildiği takdirde tavan bölümlerinde de kullanılır.

Özel üretimler yapılabilmektedir anca genel olarak ölçüler standarttır. Kalınlık ses emilmesinde çok fazla fark etmez ama kalın olan incesine göre daha verimlidir.

 

Daha fazla oku...

Akustik Ahşap Panel

Akustik Ahşap Panel

Akustik ahşap paneller; akustik yansıtıcı panel, akustik yutucu panel ve akustik yutucu – yansıtıcı paneller olmakla beraber delikli ve çizgili ahşap panel modelleri güncel olarak stoklarımızda mevcuttur. Kapalı ortamlarda gürültüyü azaltan, yansıtan ve akustik düzenlemelere yardım eden kaliteli profesyonel MDF ve MDF-Lam ahşap’tan üretilen panellerdir.

Ahşap Akustik Duvar Panelleri, mekânlardaki akustik ihtiyaca dönük ses yutucu ahşap panel, yansıtıcı ahşap panellere deliklendirme, çizgisel slot açılması, arka yüzeyde kumaş kaplı akustik ile ses yastığı görevini üstlenen yalıtım malzemesi MDF-Lam, naturel kaplamalı, cilalı ve boyalı olarak kullanmaktadır.

Daha fazla oku...

Web Tasarım Firmaları

Ankara Web Tasarım Firmaları

Ankara Web Tasarım Firmaları

Web Tasarım Firmaları

Web tasarım firmaları, profesyonel ekipler, ile kurum, kuruluş veya kişiler için internet yüzü hazırlayan oluşumlardır. Firmanızın ürün veya hizmetlerini interaktif ortama taşıma çalışması yaparak reklam ve tanıtım hizmetleri verirler.

WEB TASARIM FIRMASI NASIL ÇALIŞIR?
Profesyonel firmaların çalışma mantığı; bir web tasarım talebi geldiği zaman firma ve hedef kitlesini araştırarak, firmaya uygun ve müşterilerine tam olarak hitap edebilecek yapıda bir internet sitesi tasarımı hazırlamaktır. Bu iki kriter de ayrı ayrı önem taşırlar. Firma tarafından bakacak olursak, web tasarımı internetteki ofisiniz olarak düşünmelisiniz ve nasıl ki ofisinizi dizayn ederken firmanızın yapısını göz önünde bulunduruyorsanız siteniz de bu şekilde düşünülmelidir, çünkü doğrudan şirketinizi temsil edecektir. Web sitesi tasarımı talep eden kişi ya da kurumun isteklerinden daha önemli bir konumda olan hedef kitlesidir, çünkü siteler aslında kullanıcılar için yapılır bu yüzden web tasarım firması kendisine gelen projeye başlarken ve site yapım aşamasında hitap edeceği kitleyi iyi tanıyarak ve araştırarak daha uygun bir ve hedefine ulaşan bir ürün ortaya çıkarmalıdır.

Web tasarım da profesyonelliğin öne çıktığı en mühim nokta hedef kitle araştırması ve ona uygun ürünler ortaya çıkarılmasıdır, kesinlikle bir çok firmanın yaptığı gibi müşterinin söylediklerini ve istediklerini siteye koyarak web sitesi yapmak doğru bir davranış değildir çünkü bu şekilde yapılan siteler şirketinize bir kazanç sağlamayacaktır sadece kartvizitinize yazmak için bir sitem olsun diyorsanız böyle bir internet sitesi tabi ki sizin işinizi görecektir fakat müşterilerinizle etkileşimi arttırmak, yeni müşteriler kazanmak, sahip olduğunuz müşterilerinizin memnuniyetini arttırmak, ürün ve hizmetlerinizi daha iyi tanıtarak satışlarınızı arttırmak gibi amaçlarınız varsa hedek kitleye göre web sitesi tasarımı yapılmalıdır.

Web tasarım firması adı altında bir çok amatör kişi kısıtlı bilgileriyle web sitesi kurmak isteyen kişi veya kurumları suistimal ederek onları zarara uğratmaktadır. Bu kişilerin eline düşmemek için çok dikkatli ve seçici olmalısınız. Bunun için yapmanız gerekeni web sitesi yaptırmak isteyen bir kişiyi ele alarak anlatmak daha açıklayıcı olacaktır, ilk olarak bu kişi arama motorunda web tasarım firmaları ya da benzer bir kelime ile arama yapacaktır yapılan bu arama sonucunda karşısına çok sayıda site çıkar ilk elemeyi yapmak çok kolaydır çünkü çıkan bu sitelerin yarısından çoğu kendi sitelerini dahi düzgün bir şekilde yapamamıştır, bu tür siteleri ne kadar ucuz olursa olsun doğrudan elemelisiniz, bedava dahi olsa sizin işinizi görmeyecek bir sitenin hiç bir faydası olmayacak hatta amatörce yapıldığı belli olduğundan firmanızın imajına da zarar verecektir.

Bu elemeden sonra, iletişim bilgilerine bakmalısınız gerçekten bir ofisleri var mı bunu kontrol etmelisiniz, ofis hizmeti veren bir web tasarım firması en azından ciddidir diye düşünebilirsiniz, tabi ki bu ele tam sonuç vermeyecektir çünkü iletişim bilgileri yanıltıcı veya gerçek dışı olabilir, ancak iletişim bilgileri olmayan bir çok siteyi elemenizde size yardımcı olacağı kesindir. Bu elemeler sayıyı ciddi oranda aşağıya çekmiştir fakat yeterli sayıya ulaşmamıştır o yüzden kalan siteleri biraz daha derinlemesine incelemelisiniz çalışma şekilleri tam olarak açıklanmış mı vs. gibi incelemelerden sonra elinizde kalan site sayısı azalmıştır ama malesef ki bunların tamamı ciddi web tasarım firmaları değildir ve aralarında ayıklanamayanlar var olabilir. Bundan sonra bakacağınız kriterler canlı destek olup olmadığı gibi kriterlerdir fakat bu kesin bir sonuç vermez, canlı destek yoksa bu firma ciddi değil denilemez. Evet elde kalan çok sayıda ve içlerinde hala sizi suistimal edebilecek kişiler var ancak çok şanssız da sayılmazsınız çünkü büyük bir bölümü son aşamada elenecektir, bu son aşama şudur web sitesi tasarım talebinizi bu sitelere mail ya da sitelerindeki form ile gönderirseniz size kısa sürede geri dönüş sayısı çok az olacaktır ve bunların bir çoğu profesyonel web tasarım firmalarıdır. Büyük bir eleme yapmış oldunuz fakat çok hızlı geri dönen bir firma bile aslında gerçekten sandığınız kadar profesyonel olmayabilir, son olarak bunu anlama için de telefon veya yüzyüze görüşerek samimiyet ve ciddiyetlerini anlamalısınız.

Tüm bu adımlar belki uzun gelebilir ancak web tasarım firması kesinlikle yapılması gereken ve izlenmesi gereken yol bu olmalıdır ki en sonda çıkan siz işi mutlu etsin ve zarara uğratmasın.

Kaynak Kelimeler: çankaya web tasarım, ostim web tasarım, keçiören web tasarım, yenimahalle web tasarım, etimesgut web tasarım, sincan web tasarım, ivedik web tasarım, web sitesi tasarımı, web tasarım firmaları, ankara web sitesi tasarımı, web tasarım fiyatları ankara, web tasarım

Daha fazla oku...

Domain Nedir ? Nasıl Olmalıdır ?

Domain nedir ? Nasıl Olmalıdır ?

Domain nedir ? Nasıl Olmalıdır ?

Domain Nedir ? Nasıl Olmalıdır ?

Alanadı bir web sayfasının internetteki adı ve adresidir. Örneğin www.webtasarimfirmasi.gen.tr bir alanadı diğer bir deyişle domain nameidir. İnternette bulunan her bilgisayarın bir IP(Internet Protokol) adresi vardır ve diğer bilgisayarlar ile bağlantı kurabilmek için IP adreslerine ihtiyacımız vardır, web sitelerine de bağlanabilmek için bu adreslere ihtiyacımız vardır ancak bu IP adresleri karışık numaralardan oluştukları için akılda kalmaları zordur örneğin google’ın sahip olduğu ip adresi 01.000.00.000 gibi hatırlaması zor bir numaradır google.com.tr yerine bu adresi yazmak çok zor olacağından dolayı ortaya çıkan alanadı IP adreslerinin kelime olarak ifade edilen şeklidir. Tarayıcınıza herhangi bir sitenin alanadını yazdığınızda bu alanadı çözümlenir ve sitenin IP adrsine sizleri yönlendirir.

Domainler Uluslararası ve Yerli Domainler olarak ikiye ayrılır;

ULUSLARARASI DOMAINLER
Tüm dünyada kullanılan uzantılardır ve bu alanadlarını dağıtan ABD merkezli ICANN kuruluşudur, domain(alanadı) tescil işlemi yapan her firma bu kuruluşa bağlıdır. Uluslar arası domainler bir çok uzantıya sahiptir bunların en sık kullanılanları .com, .org ve .net tir. Bu uzantıları satışı ilk gelen alır mantığına dayanmaktadır daha önce kaydedilmemiş olan istediğiniz bir domaini alabilirsiniz sizden herhangi bir belge istenmediği için eğer kaydedilmemişse Amerikan Başkanı’nın ismini taşıyan bir alan adını tescil ederken dahi alırken önünüzde hiçbir engel olmayacaktır ve ileride kimse size birşey diyemeyecektir, o alanadını sizden geri alabilmeleri için tek şansları sizin satmanızdır.

Domain(alanadı) tescil de İlk gelen alır sistemi sebebiyle bir çok domain ilerde satma amaçlı kayıt edilmektedir hatta bunu meslek haline getiren kişiler dahi vardır, bu kişiler talep görmesi muhtemel olan domainleri kaydedip çok yüksek meblağlara satmaktadırlar, bu fiyatlar milyon dolarlara çıkabilmekltedir. Bu işte konuşulan paraların bu kadar yüksek meblağlar bu işi cazip hale getirerek domain(alan adı) tescil sektörünü ortaya çıkarmıştır ve eğer firmanızın yada sizin adınıza uygun bir domain kayıt ettirmediyseniz bunu başkasının alması an meselesidir. Aynı isimle başka bir şirket olmadığı için alanadınızı kimsenin almayacağını düşünerek ileride o alan adı için yüksek meblağlar ödemek yada şirketinizin adına uygun olmayan bir domain kullanmak zorunda kalabilirsiniz o yüzden biran evvel kayıt işlemi yaptırmalısınız nasıl yapılacağı konusunda herhangi bir fikriniz yok ise bizimle iletişime geçebilirsiniz size personelimiz ücretsiz bir şekilde yardımcı olacaktır.

YEREL DOMAINLER
Türkiyede bu tür alan adı tescil işlemleri ODTÜ tarafından yapılmaktadır. Bu tür domainlerin uluslar arası olanlardan farkı sonlarına eklenen .tr uzantısıdır yanlızca Türkiye için olan tr uzantısı her ülkede farklıdır örneğin Rusyada.ru, Almanyada .de uzantısı kullanılır,bu uzantı Türkiyede sadece uluslar arası uzantılara eklenerek tescil edilir com.tr yerel bir alan adı uzantısıdır ancak bazı ülkelerde tek başınada kullanılmaktadır örneğin Rusyada www.webtasarimfirmasi.ru gibi bir alan adı alınabilirken Türkiyede www.enucuztasarim.tr tescil edilmemektedir. Ülkemizde bir çok uluslar arası domain in sonuna .tr eklenerek tescili yapılmaktadır, bu uzantıların bazıları tam olarak ilk gelen alır sistemi ile kayıt edilmezler elinizde belge olması gereklidir.

Bazı .tr uzantılı domainler için belge istenmesede önemli olan .com.tr, org.tr gibi uzantılı domain tescili için belge talep edilmektedir(.tr için gerekli belgeler). Belge olması koşulu tamamen tescil etmediğiniz bir alan adını garanti altına almaktadır, örneğin Microsoft’un bing arama motoru için www.bing.com.tr alan adı bir başka kişi tarafından Microsofttan önce kayıt edilmiştir. Bu yüzden www.altunyurt.com domaininizi başkası tescil etmeden siz etmelisiniz.

Kaynak Kelimeler: çankaya web tasarım, ostim web tasarım, keçiören web tasarım, yenimahalle web tasarım, etimesgut web tasarım, sincan web tasarım, ivedik web tasarım, web sitesi tasarımı, web tasarım firmaları, ankara web sitesi tasarımı, web tasarım fiyatları ankara, web tasarım

Daha fazla oku...